Americký herec oznámil na sociálnej sieti smutnú správu. Jeho dvojročný synček Henry, po dlhom a ťažkom boji so zákernou chorobou, zomrel. 

 

Malému Henrymu diagnostikovali v roku 2016 nádor na mozgu, krátko potom, ako oslávil prvé narodeniny. Absolvoval operáciu na jeho odstránenie i ďalšiu liečbu. Keď sa zdalo, že je z najhoršieho vonku, rakovina sa na jeseň minulého roka vrátila a v januári zomrel. Jeho otec, herec a komik Rob Delaney, ktorý hrá v seriáloch Catastrophe či Burning Love, opísal ťažké chvíle, ktoré spolu s rodinou prežívajú:

“Moja manželka a Henryho starší bratia sme samozrejme zdrvení. Henry bol našou radosťou. Bol múdry, zábavný a nezbedný a prežili sme spolu veľa úžasných dobrodružstiev, najmä potom, ako sa po pätnástich mesiacoch v nemocniciach vrátil domov. Nádor a operácia mu spôsobili výrazné telesné postihnutie, ale rýchlo sa naučil znakovú reč a vyvinul si svoju vlastnú metódu, ako sa dostať z bodu A do bodu B posúvaním sa po jeho milom malom zadočku. Jeho chuť žiť a milovať a družiť sa bola veľmi hlboká.”

Rob píše i o tom, ako tragédia ešte viac spojila rodinu:“Som prekvapený láskou, ktorú mi ukazuje Henryho mama a jeho bratia. Oni sú dôvodom, prečo sa snažím nezblázniť od žiaľu. Nechcem premeškať ich krásne životy.”

Seriál Catastrophe
S Henrym krátko po narodení

Zdroj: usmagazine.com, facebook | Foto: instagram

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.