Svätý Otec František často hovorí aj veci, s ktorými cirkev nesúhlasí. Podľa neho by kňazi nemali brať žiadne peniaze za krsty, svadobné omše či prvé sväté prijímania!

Pápež František vyhlásil, že je smiešne, aby veriaci platili za niečo, čo je základom katolíckej cirkvi!

Obchodné miesto či kostol?

Svätý Otec jednoznačne odsúdil, že za omše sa musí platiť. Dokonca povedal, že kňazi robia z kostolov obchodné miesta a vyberajú nezmyselné sumy! Farári by sa mali zameriavať na svojich veriacich a nie na nich zarábať! Znechutený je aj z toho, že prvú vec, ktorú pri vstupe do kostola vidíme, je cenník služieb.

Vlastná skúsenosť

Krátko po tom, čo sa František stal kňazom, poznal jeden pár, ktorý sa chcel zosobášiť. Istý pastor, ktorý ich mal oddávať, im však robil problémy, pretože snúbenci žiadali normálnu svätú omšu. On však s tým nesúhlasil a trval len na rýchlej 20- minútovej, pretože chcel čo najviac omší odslúžiť a tým viac zarobiť. Pár si tak musel za 40-minútovú omšu zaplatiť dvojnásobok.

Je to hriech!

,,Takéto praktiky sú hriech,” povedal Svätý otec a ľudí, ktorí proti týmto praktikám bojujú, nazval odvážnymi! Na záver ešte podotkol, že ,,existujú len dve veci, ktoré Boží ľud nikdy neodpustí: Kňaza zamilovaného do peňazí a kňaza, ktorý ubližuje ľuďom”.

Zdroj: noticialibre.com | Foto: facebook.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.