Kašeľ a nádcha patria k najčastejším detským ochoreniam. Aj keď nejde o závažné komplikácie, predsa len dokážu pekne potrápiť. A to nielen deti ale aj rodičov. Prekašľané noci, upchatý nos, nervózne dieťa a po nulovom spánku aj samotný rodič. V takejto situácii sa ocitla aj naša čitateľka s dcérkou. Všetko sa ale zmenilo vďaka dvom surovinám, ktoré vytiahla z komory.

 

Jej dcéra kašľala už štyri dni a vyzeralo to tak, že na druhý deň už navštívia lekára. Mamička si ale spomenula na starý recept babičky, starká naň nedala dopustiť. Keďže na prípravu potrebovala len dve suroviny a tie mala v komore, neváhala a pustila sa do prípravy sirupu proti kašľu.

Zobrala väčšiu cibuľu a pokrájala ju na kolieska. Dala ju do misky a na každé koliesko cibule pridala jednu lyžicu medu. Nechala tri hodiny lúhovať, cibuľa zatiaľ pustila šťavu. Namiesto medu je možné použiť cukor. Po odstáti sirupu začala dcérke podávať jednu polievkovú lyžicu každé dve hodiny.

Mama aj dcérka boli naozaj veľmi milo prekvapené, pretože kašeľ začal ustupovať a v noci sa už celá rodina dobre vyspala. K lekárovi už na druhý deň nešli, spoločne pripravili nový čerstvý sirup a liečba pokračovala ďalej. Vďaka tejto skúsenosti naša čitateľka a ani jej dcérka na tento recept nedajú dopustiť.

Foto: depositphotos.com, pixabay.com