Počas tehotenstva a po tehotenstve ženské prsia zmenia tvar a väčšinou ostanú väčšie ako pred tým. Nie všetkým ženám to však vyhovuje a mnohé práve kvôli tomu zvažujú operáciu na zmenšenie poprsia. Skôr, než sa na to odhodláte, si prečítajte, čo všetko toto rozhodnutie obnáša po operácii.

Ana Luisa Suarez bola odmalička známa najmä pre svoje veľké prsia. Vo svojich 23 rokoch sa rozhodla urobiť krok k zmene a rozhodla sa pre redukciu poprsia. Po svojej skúsenosti napísala článok, kde zhrnula základné informácie o tom, čo tento proces obnáša, aby tak objasnila ženám fakty a pomohla im zvážiť, či sa im oplatí rozhodnúť sa rovnako.

Čo je to redukcia pŕs?

Zmenšenie pŕs, odborne povedané – redukčná mammaplastika, je plastická operácia, ktorá zmenšuje veľkosť ženských prsníkov a upravuje ich tvar. Spočíva v odstránení nadbytku prsníkovej žľazy a jej modelácii, v odstránení nadbytku kože a v podvihnutí poklesnutého prsníkového dvorca, ako píše agelclinic.sk

Ak sa rozhodnete podstúpiť túto operáciu, tu je 10 vecí, s ktorými musíte rátať:

1. Budete musieť nosiť podprsenku 24/7

Po chirurgickom zákroku sú vaše prsia ako tvarovateľná hlina, čo znamená, že budú meniť tvar po celé mesiace. Dobrá, podporná podprsenka pomáha prsníkom získať pekný, žiaduci tvar a preto budete musieť nosiť podprsenku stále – cez deň aj v noci.

2. Je pravdepodobné, že už nebudete môcť nosiť podprsenku s kosticou

Prvých pár mesiacov budú rany pod prsiami citlivé a tak môžu byť podprsenky s kosticami extrémne nepohodlné a nepríjemné na nosenie. Budete teda nútené nájsť si podpornú podprsenku bez kostice. Aj po zahojení môžete mať problém s kosticami, keďže budú tlačiť na jazvy.

3. Úplne sa vám zmenia bradavky

Pri operácii sa bradavky vyrežú a umiestnia vyššie aby sedeli proporčne s menšími prsiami. Budú teda úplne na inom mieste ako ste na ne zvyknuté. Okrem toho hrozí aj riziko straty citu, keďže pri zákroku sa odstráni mnoho nervových zakončení zároveň s nadmerným tkanivom a kožou.

4. Budete potrebovať minimálne týždeň dovolenku

Aj keď sa redukcia pŕs väčšinou robí ako jednodňový zákrok, je to operácia ako každá iná. Hojenie a bolesti rán budú najhoršie práve prvý týždeň. Ak by ste chceli fungovať na liekoch od bolesti, nie je to žiadna výhra. Tie utlmia nielen bolesť ale aj vás a vy budete spať celé dni.

5. Môžete mať neskôr problém s dojčením

S úpravou pŕs môžu pribudnúť aj problémy s dojčením dieťaťa. Keďže sa naruší prirodzený tvar aj veľkosť pŕs, môžu sa prirodzene vyskytnúť problémy s tvorbou mlieka či dojčením ako takým.

6. Zmení to váš pohľad na šport

Ak ste mali alebo máte doteraz problém so športovaním práve kvôli veľkým prsiam, po operácii sa všetko zmení. Prsia budú pevnejšie a nebude vám robiť problém cvičiť aj aktívnejšie cviky či športy. A dokonca vám bude stačiť len jedna podprsenka!

7. Budete mať veľa jaziev

Pri prsných implantátoch sotva vidíte vstup po skalpeli. Avšak pri redukčnej operácii je to radikálnejšie. Lekári totiž prsia musia celé rozrezať aby mohli odobrať patričné množtvo tkaniva. Jazvy vám ostanú okolo bradaviek (ktoré sa celé posunuli) a tiež po celej šírke pod prsníkmi.

8. Operácia je jednodňová

Pre tie, ktoré nemocničné priestory neobľubujú, to je len pozitívna správa. Podľa všetkého, v nemocnici alebo na klinike pobudnete maximálne okolo 5 hodín s tým, že v celkovej anestéze si pospíte 2-3 hodinky.

9. Už vás nebude bolieť chrbát

Po operácii vás bude bolieť chrbát prirodzene z čerstvých rán na prsiach. I keď aj po zahojení pocítite občas bolesť, už to nebude kvôli veľkým prsiam ale z prirodzenej námahy chrbta. Tie, ktoré majú naozaj veľké prsia, zatiaľ túto bolesť pravdepodobne nevedia rozlíšiť.

10. Preplatí vám to poisťovňa, ak si to vybojujete

Aj keď bude poisťovňa tvrdiť “nie” na vašu požiadavku, ak im dáte dobrý dôvod a doslova si preplatenie vybojujete, viete to dotiahnuť do úspešného konca. Správa pre poisťovňu bude musieť zahŕňať informácie o problémoch s chrbticou alebo aj odporúčanie od ortopéda a podobne. Jednoducho ich v poisťovni treba presvedčiť, že vy to nielen chcete ale hlavne potrebujete!

Oplatí sa to?

Na to si musíte odpovedať vy samy. Ženy, ktoré už redukciu podstúpili si však výsledky nevedia vynachváliť. Predsa len – veci sa konečne prestanú točil len okolo veľkých pŕs, problémy zmiznú, naberiete sebavedomie a budete robiť veci s ľahkosťou.

Zdroj: littlethings.com | Foto: lipstickalley.com, littlethings.com

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk