Trojročný Sebastián zomrel začiatkom tohto roka potom, ako bol hospitalizovaný v nitrianskej nemocnici s podozrením na cukrovku. Po zhoršení stavu ho previezli do Bratislavy, kde mu už ale nedokázali pomôcť.

 

Sebko bol zdravý a veselý chlapček. Keď zrazu začal byť neustále smädný, matka ho zobrala k lekárovi, ktorý ich s podozrením na cukrovku poslal do nemocnice. Hospitalizovali ho na jednotke intenzívnej starostlivosti, kde sa jeho stav začal náhle zhoršovať.

Matka chlapčeka tvrdí, že sestričku upozorňovala na to, že vyzerá zvláštne. Tá sa vraj z jej obáv smiala a povedala, že na cukrovku sa neumiera. Keď si personál všimol, že s chlapcom je naozaj zle, bolo už neskoro. V noci prestal dýchať, zastavilo sa mu srdiečko a zomrel na opuch mozgu. Sestričky vraj na noc vypli monitorovacie zariadenie a nesledovali ho.

V tomto prípade rozhodol Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Podľa neho pochybila nemocnica a dostala pokutu 8500 eur. Chlapčekovi nebola zdravotná starostlivosť poskytnutá správne.

Okrem porušenia zákona o zdravotnej starostlivosti a službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti sa našli nezrovnalosti vo vedení dokumentácie. Tie bude ďalej riešiť Ministerstvo zdravotníctva a Nitriansky samosprávny kraj.

Po Sebkovej smrti si rodičia zmenili priezvisko na Sebinkovci.

Zdroj: topky | Foto: youtube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.