Chlapci sú často divokí a blázniví, ale to neznamená, že z nich nakoniec nevyrastú skvelí milujúci muži. Malí chlapci sa spoliehajú na svoje matky (a ich otcov), aby ich naučili, ako byť úctiví voči ľuďom okolo nich, či už ide o ženy alebo druhých mužov.

Prinášame zoznam toho, čo by každá mama mala naučiť svojho syna o rešpekte, aby sa z neho stal človek, na ktorého môže byť hrdá, pretože v dnešnej dobe to vôbec nie je jednoduché.

Každý si zaslúži rešpekt

Najdôležitejšia vec, ktorú musíte naučiť svojho syna o rešpekte, je, že si ho každý zaslúži. Od bezdomovca (pretože nikdy nevieme, prečo sa na ulici ocitol), cez pokladníka v obchode až po manažéra veľkej firmy. Váš syn potrebuje vedieť, že by mal s ľuďmi zaobchádzať s rešpektom, bez ohľadu na to, kto sú. Táto dôležitá lekcia mu bude slúžiť a sprevádzať ho po celý život.

Rešpekt má byť úprimný

Chlapci v predškolskom a školskom veku majú tendenciu si myslieť, že vedia všetko a rýchlo poukážu na chyby iných. Učte svojho syna už od malička, že rešpekt by mal byť úprimný. Človek pravdepodobne bude vedieť povedať, či rešpekt voči nemu predstierate, takže praktizovanie čestného rešpektu bude cennou zručnosťou v jeho dospeláckom živote.

Ženy sú rovnako dôležité ako muži

Chlapci majú tendenciu získať svoj postoj voči ženám od mužov v ich živote, ale aj mama môže vštepiť úctu voči ženám. Poukážte na to, že ženy sú chlapom rovné, aj keď majú zvyčajne iný talent či pracovné zaradenia ako muži. Ženy, ktoré ostali doma s deťmi a popritom pracujú, si zaslúžia úctu mužov okolo seba a váš syn sa to musí naučiť skôr ako ho svet naučí niečo iné. Musí pochopiť, že žena tiež môže viesť firmu, ale taktiež muž môže napríklad navariť.

Rozdiely nevylučujú rešpekt

Nie každý je rovnaký, ale každý si rešpekt zaslúži. Patria sem duševne či zdravotne postihnutí ľudia – dievčatko na invalidnom vozíku na ihrisku alebo chlapec s vývojovou vadou. Tieto rozdiely by sa mali rešpektovať a je vašou úlohou učiť svojho syna, aby tak robil.

Je mimoriadne dôležité, aby sme rešpektovali autoritu

Ako váš syn rastie, narazí na učiteľov, šéfov, trénerov, iných rodičov a duchovných, ktorí si zaslúžia jeho rešpekt už len ​​preto, že sú autoritou. Áno, nemusí mať hneď rád každú autoritu, ale mal by ju rešpektovať už len z dôvodu ich pozície.

Buďte jeho vzorom

Povedať svojmu synovi, aby rešpektoval každého a aké je to dôležité, je síce pekné, ale ak tento rešpekt neukážete aj vy, je to úplne zbytočné. Ak sa vy chováte neúctivo k svojmu manželovi alebo čašníčke, ktorá poplietla vašu objednávku,váš syn si pravdepodobne začne myslieť, že je v poriadku zaobchádzať s ľuďmi neúctivo.

Váš syn si tiež zaslúži rešpekt

Áno, váš syn by mal s druhými zaobchádzať s rešpektom, ale je tiež dôležité, aby ste ho naučili, aby požadoval rešpekt od ostatných. Nie je dôvod, prečo by váš syn mal byť z akéhokoľvek dôvodu nerešpektovaný a to bez ohľadu na vek.

 

Zdroj: allwomenstalk.com | Foto: pixabay.com

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk